Jesień w świetlicy

W drugim tygodniu października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach poświęconych  odpowiedzialnej pracy nauczyciela. Podczas tych zajęć uczyły się okazywać szacunek nauczycielom oraz wszystkim osobom pracującym  w szkole.
W październiku przypadał Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu szerzenie świadomości czytelniczej, zachęcenie uczniów do wypożyczania
i czytania książek. Wychowawcy w świetlicy czytali młodszym dzieciom książki z serii: Czytam sobie – np. „Robot Robert”, „ Parasol Pana Pantalona”, a uczniowie wykonali zakładki oraz prace plastyczne do przeczytanych książek. Powstała także  TOP LISTA książek polecanych przez uczniów
z różnych klas, które warto przeczytać.
Dni spędzone w świetlicy były oplatane jesienną porą roku, która zagościła nie tylko w otoczeniu, ale także w świetlicy. Dzieci wykonały prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni. Widać było, że uczniowie z klas młodszych korzystali ze swojej wyobraźni i wykazali się dużą kreatywnością.