Luty w świetlicy

Zimowa pogoda umożliwiła nam spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Mogliśmy poszaleć na śniegu: pojeździć na sankach, ulepić bałwana i porzucać się śnieżkami. Pierwszy mróz i śnieg był sygnałem, że czas wywiesić karmniki. W ten sposób pamiętaliśmy  o ptakach, dla których zima to wyjątkowo trudny czas. Podglądaliśmy karmniki ptaków (on – line), przypomnieliśmy sobie  kiedy, jak i czym dokarmiamy ptaki. Wykonane karmniki oraz pokolorowane ptaszki wywiesiliśmy na naszym zimowym drzewie.

Świetlica zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w konkursie „ Mini Playback Show”. Tym razem, ze względu na pandemię prosiliśmy o nagranie i przesłanie swoich występów.

Wspólnie z klasą I b zorganizowaliśmy zbiórką na rzecz  Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „PUCHACZÓWKA”. Zebrane bandaże, gaziki opatrunkowe, ręczniki pomogą weterynarzom leczyć dzikie zwierzęta. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej akcji bardzo DZIĘKUJEMY.

9 luty, na całym świecie, uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić go  również w świetlicy.  Dzieci stworzyły plastyczny projekt swojej wymarzonej pizzy z ulubionymi dodatkami.

Świętowaliśmy również Dzień Kota. Uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych, dowiedzieli się czym należy prawidłowo karmić te zwierzęta, usłyszeli o najbardziej spektakularnych kocich rekordach. Rozmawialiśmy na temat znanych kotów występujących w bajkach telewizyjnych, książkach i reklamach. Na koniec powstały piękne prace plastyczne według własnej inwencji.

Nadal dużą popularnością cieszą się zawody w najdłuższym skakaniu na skakance, w tym miesiącu obecny rekord należy do Vitalia K. z kl. 2d (214 skoków).