Niebieskie Igrzyska
Dnia 22.04.2026r. odbyły się w klasach 1-3 Niebieskie Igrzyska. Ogólnopolskie wydarzenie Edukacyjno-sportowo-integracyjne organizowane z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu.
„Każdy może osiągnąć sukces na miarę własnych możliwości” to hasło prowadziło nas w tym dniu. Nasi uczniowie i nauczyciele w niebieskich koszulkach zmierzyli się z siedmioma konkurencjami sportowymi w atmosferze dobrej zabawy, pełnej uśmiechu, akceptacji, a przede wszystkim bez rywalizacji. Na lekcjach w kwietniu uczniowie dowiedzą się więcej o osobach w spektrum autyzmu. Niebieski kolor symbolizuje spokój, zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie zagości na stałe w działalności szkolnej zwiększając świadomość społeczną.
Opracowała: Karolina Bagińska


