Pasowanie na czytelnika

W dniach 26X i 28X 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej  biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję Panie Bibliotekarki przygotowały prezentację, podczas której uczniowie klas I poznali historię powstania książki. Następnie wysłuchali fragmentu książki W.Cichonia pt.,,Cukierku, ty łobuzie!” Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Wicedyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy, Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać, Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek Będziemy słuchać z uwagą, Obowiązki czytelnika Traktować z wielką powagą! PRZYRZEKAMY.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.