“Pomaganie jest fajne” i wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, a jeśli można pomagać bawiąc się, to nie ma lepszych aktywności!
W czwartek 6 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka charytatywna pod hasłem “Wytańczmy kasę dla Tosi”. Impreza została zorganizowana dla uczniów klas 4-8 przez Samorząd Uczniowski i świetlicę szkolną. Celem dyskoteki, poza dobrą zabawą, było zebranie środków na leczenie pięciomiesięcznej Tosi Wiśniewskiej z Oławy, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Nasi uczniowie i ich rodzice zorganizowali kiermasz słodkości. Utracone na parkiecie kalorie można było uzupełnić pysznymi ciastami, babeczkami, pizzerinkami
i zdrową owocową lemoniadą. Cały dochód z dyskoteki został przeznaczony dla Tosi. Dodatkowo i wyjątkowo wstęp na dyskotekę był biletowy, dzięki czemu licznie zgromadzona młodzież zasiliła piękną sumą puszkę dla dziewczynki.
Po podliczeniu na konto Tosi wpłynęło 2 082.72 zł ! Jako organizatorzy jesteśmy ogromnie wdzięczni uczniom
i ich rodzicom za mobilizację i chęć pomagania.
Początek miesiąca to czas wyrażania naszego patriotyzmu – tego na poziomie państwowym, jak i europejskim. Naszymi działaniami staraliśmy się uczcić rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Święto Flagi, a także Dzień Europy, który przypada 9 maja. Wykonaliśmy prace plastyczne – …