Spotkanie z autorką audiobooka “Mia i Niko – kosmiczny klub”
29 kwietnia uczniowie klasy 1a mieli wyjątkową okazję spotkać się z autorką ebooka dla dzieci – Iga Ohde-Sajdek. Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące, a jego głównym tematem był kosmos oraz fascynujący świat nauki. Uczniowie zadawali wiele mądrych oraz wnikliwych pytań dotyczących kosmosu i z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści autorki. Pani Iga z wielką cierpliwością i zaangażowaniem wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania, rozwijając dziecięcą ciekawość świata i zachęcając do odkrywania tajemnic nauki. Spotkanie było także zwieńczeniem wcześniejszych działań związanych z twórczością autorki. W marcu, dzięki uprzejmości oraz za pośrednictwem mamy jednej z uczennic – pani Agnieszki Przeorek – otrzymaliśmy wyjątkową paczkę od pani Igi. Znajdowały się w niej specjalnie dla naszej klasy przygotowane zeszyty ćwiczeń na bazie e-booka „Mia i Niko. Eksperymenty i odkrycia młodych naukowców”. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać audiobooka “Mia i Niko – Kosmiczny klub” (https://www.miainiko.pl/), który wzbudził ogromne zainteresowanie i bardzo spodobał się dzieciom. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli autorce własnoręcznie wykonane kartki z podziękowaniami, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas. Było to niezwykle ciepłe i pełne pozytywnych emocji wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 1a.
Opracowała: Katarzyna Giezek


