Styczeń w “Świetlicy pod dębem”

Po zdalnym nauczaniu wróciliśmy do szkoły. Cieszymy się i mamy nadzieję, że już tak pozostanie. Styczeń jest miesiącem,  w czasie którego powinniśmy bawić się na podwórku, szaleć w śniegu i cieszyć się z tego, że jesteśmy dziećmi. Niestety za oknem szaro, brudno i ponuro, dlatego cały czas spędzamy w salach świetlicowych. Dobrze, że mamy różne zajęcia w czasie których  nie nudzimy się. Staramy się panować nad swoimi emocjami uczestnicząc w ciekawych zajęciach. Dbamy również o naszą „tężyznę” fizyczną  grając w ping ponga i wykonując  różne ćwiczenia. Dostaliśmy dużo nowych planszówek, które wspólnie testujemy i uczymy się w nie grać. Poszukując zimy robimy sztuczny śnieg, testujemy rozpuszczanie lodu i wykonujemy zaśnieżone prace plastyczne. Dużą atrakcją jest taniec z Just Dance, który polega na odwzorowywaniu ruchów konkretnej postaci.  Młodsze dzieci budują z klocków Lego, Meli, wykonują różnorodne tematyczne prace plastyczne oraz  uczą się śpiewać i tańczyć wesołe piosenki. W ten sposób doczekaliśmy się ferii zimowych. Obiecujemy, że będziemy dużo odpoczywać (jak się da to na świeżym powietrzu) i dbać o swoje bezpieczeństwo – zostaliśmy odpowiednio „ przeszkoleni” na  zajęciach świetlicowych. Życzymy wszystkim dużo śniegu, dobrego humoru i wspaniałej zabawy.