Wycieczka do Złotego Stoku

Dziś, to jest 31 maja, klasa 1a i 1c pojechały razem na wycieczkę do Złotego Stoku. Pogoda okazała się nader łaskawa i obdarzyła nas pięknym słońcem.

Po przyjeździe na miejsce dzieci coś przegryzły, skorzystały z łazienek i za Panią Przewodnik podążyły do kopalni. Widziały makietę wszystkich pokładów kopalni złota, poznały historię wydobywania tego cennego kruszcu. Trafiły do skarbca pełnego złota. Podążając ciemnymi korytarzami spotkały tajemniczą kobietę, która szukała swojego męża – górnika. Pajęcze sieci nie wystraszyły dzielnych pierwszaków, udało im się dotrzeć do laboratorium alchemicznego. Poznały tajemnicę arszeniku i Napoleona. Zobaczyły piękny podziemny wodospad, jechały podziemną koleją. Dzieci dokładnie obejrzały proces wytwarzania złotych monet. Taki wysiłek zakończyliśmy długą przerwą obiadową i toaletą.

Kolejnym punktem wycieczki był park techniki. Czy wiecie ilu pierwszaków potrzeba aby wciągnąć pod gorę wózek kopalniany pełen ciężkich kamieni? My też byliśmy zdziwieni. A wiecie jak strasznie jest w tunelu strachu i dokąd on prowadzi…? Nie chcecie wiedzieć! Pokażemy Wam kilka zdjęć. Sami zobaczcie… Wypłukiwaliśmy złoto z piasku. Jak podrośniemy pójdziemy jeszcze na tyrolkę… Tylko podrośniemy… .

Anna Szloser