Bliskie spotkanie z prof. Janem Miodkiem

Z inicjatywy Pani Doroty Dragan-Sroczyńskiej, mamy Oli i Tosi – uczennic naszej szkoły, odbyło się spotkanie  z profesorem Janem Miodkiem -wybitnym językoznawcą, autorem wielu książek i niezliczonych artykułów o języku polskim. Pana profesora znają niemal  wszyscy Polacy, głównie        za sprawą programów telewizyjnych, w których opowiada o naszej polszczyźnie i radzi jak dbać o jej piękno. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8, w ramach przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.

Na zakończenie spotkania uczniowie naszej szkoły,  Aleksandra Sroczyńska z klasy 7a i Mateusz Myśliwiec z klasy 8b, wręczyli Panu profesorowi kwiaty, kierując do niego słowa:

„ Szanowny Panie profesorze jest dla naszej społeczności zaszczytem gościć Pana w naszej szkole. Są wśród nas Pana byli uczniowie, studenci                    i wielbiciele. Pana wizyta na pewno zainspiruje wielu spośród nas do doskonalenia języka polskiego i umiejętności oratorskich. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się jeszcze wiele razy”.

Organizatorzy spotkania: Maria Demkiewicz oraz Katarzyna Bestecka, Anna Frąckiewicz, Agata Raszewska,  Małgorzata Szeliga, Karolina Zajkowska

Opinie  naszych uczniów o spotkaniu z prof. Janem Miodkiem:

Kajetan K.

“Spotkanie z prof. Miodkiem okazało się miłym zaskoczeniem. Pan Miodek był bardzo energiczny i było widać, że kocha to co robi. Bardzo się cieszę,  że miałem okazję się z Nim spotkać i posłuchać Jego wywiadu”.

Lena R.

” Spotkanie z profesorem Janem Miodkiem było bardzo ciekawe i inspirujące. Najbardziej podobała mi się część, gdzie mogliśmy zadawać pytania. Odpowiedzi profesora były na temat i prosto w punkt”.

Maja Z.

“Wczorajsze spotkanie z prof. Janem Miodkiem bardzo mi się podobało. Wykład był bardzo interesujący i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. Mieliśmy również okazję poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania”.

Emilka Z.

“Spotkanie z profesorem Janem Miodkiem było wspaniałym przeżyciem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz miło spędziliśmy czas przeznaczony na ten wykład”.

Oliwia H.

“Wczoraj odbyło się spotkanie z profesorem Janem Miodkiem. mieliśmy możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie języka polskiego oraz miłego spędzenia czasu. Spotkanie było dobrze zorganizowane i ciekawe”.