Witamy na stronie biblioteki szkolnej 

Biblioteka szkolna mieści się w sali G05 w nowym budynku szkoły. Jest pracownią służącą realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych szkoły, potrzeb i zainteresowań uczniów, doskonaleniu warsztatu pracy ucznia i nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej oraz wspieraniu ucznia w procesie samokształcenia. Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory piśmiennicze i audiowizualne na miejscu w formie wypożyczeń.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji obsługi oraz rodzice i rodzeństwo uczniów. Zasady korzystania z biblioteki oraz prawa i obowiązki czytelników określa "Regulamin biblioteki."

Biblioteka jest czynna w dniach i godzinach odbywania się zajęć szkolnych zgodnie z informacją umieszczoną na drzwiach biblioteki. Czytelnia czynna jest w godzinach biblioteki. W bibliotece pracuje nauczyciel bibliotekarz mgr Anna Frąckiewicz.

Warto odwiedzić bibliotekę szkolną, ponieważ tu miło spędzamy czas. Można znaleźć ciekawe książki i czasopisma, materiały pomocnicze w rozwoju zainteresowań i pasji, odrobić lekcje. Można odpocząć w miejscu przyjaznym bez stresu i ocen "złapać oddech" między zajęciami, a także spotkać ciekawych ludzi, uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach kulturalnych. Najważniejsze, nie stawiamy stopni i chętnie widzimy każdego ucznia!

Zapraszamy

uczniów, nauczycieli i rodziców

  • Poniedziałek: 8:30 - 16:30 
  • Wtorek:  7:30 - 17:00
  • Środa: 7:30 - 13:30; 14:40 - 16:40
  • Czwartek: 7:30 - 16:15
  • Piątek:  7:30 - 15:30

Informacje ogólne