Dzień Kropki w naszej szkole

15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odwagi, zabawy i kreatywności. Zależało nam, aby szczególnie tego dnia nikt z nas nie zapomniał o tym, że posiada swoje mocne strony, talenty, umiejętności, o które należy dbać i rozwijać.
Nasi uczniowie z samorządu szkolnego wraz z opiekunami przygotowali na głównym holu szkoły różne zabawy z kropkami, z wykorzystaniem alfabetu Braille’a i alfabetu Morse’a. Uczniowie prowadzili dyskusje na temat posiadanych talentów – każdy mógł napisać swój talent i powiesić go na wspólnym szkolnym plakacie. Chętne klasy zrobiły swoje klasowe „drzewa talentów”.
Podczas godzin wychowawczych uczniowie oglądali film przypominający historię Dnia Kropki – pt. „Kropka” oraz rozmawiali o swoich talentach i mocnych stronach.
Święto Kropki trwało w naszej szkole praktycznie cały tydzień. Mamy nadzieję, że nasze działania uświadomiły uczniom, jakie pokłady talentów  i umiejętności w nich drzemią    i jak ważne jest, aby je odkrywać i rozwijać.

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami