Kwiecień w “Świetlicy pod dębem”

Kwiecień w świetlicy szkolnej to miesiąc podróży w głąb Ziemi. W jednym z tematycznych tygodni wzięliśmy udział w podróży po krajach Europy. Uczniowie poznali kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej oraz ich hymny, języki urzędowe i tradycje.
W dniu „ Święta Ziemi”, który obchodziliśmy cały tydzień, skupiliśmy się przede wszystkim na tym, jak powinniśmy dbać o naszą Planetę. Poznaliśmy m.in. sposoby oszczędzania energii i wody.

Z hasłem „ Segregujesz śmieci, czystą Ziemię zyskujesz”, uczestniczyliśmy w różnorodnych świetlicowych zajęciach. Oglądaliśmy filmy ekologiczne, dzięki którym poszerzyliśmy wiedzę, jak chronić naszą Planetę. Z przerażeniem oglądaliśmy jak tony śmieci pływają po oceanie – niestety to człowiek w dużej mierze przyczynił się do tego stanu, dlatego pogłębiliśmy wiedzę nt. recyklingu i segregacji śmieci. Wspólnie staraliśmy się opracować dekalog naszego zachowania, któremu nadaliśmy tytuł „Pomóżmy naszej Ziemi”.

Ostatnie dni kwietnia poświęcone były tematyce patriotycznej. Dowiedzieliśmy się, dlaczego pierwsze trzy dni maja są ważne dla naszej historii oraz włączyliśmy się w ich obchody, wykonując prace plastyczne – kokardy narodowe, orzełki, biało – czerwone kwiaty, które przystroiły naszą salę świetlicową.

Tomasz Wójcik