Luty w „ Świetlicy pod dębem”

Za nami ferie zimowe, wróciliśmy do szkoły wypoczęci i pełni energii. Ponieważ luty to miesiąc „miłości”, a konkretnie Walentynowy, to poznaliśmy historię związaną                      z obchodzeniem tego święta w Polsce i w różnych krajach. Rozmawialiśmy również o uczuciach tak ważnych w życiu każdego z nas: o przyjaźni, zaufaniu, wzajemnym szacunku i życzliwości. Świętowaliśmy także Dzień Kota, a żeby to uczcić wykonaliśmy „ kocie” prace plastyczne, które ozdobiły naszą świetlicę. Uczniowie zapoznali się              z różnymi faktami potwierdzającymi, jak niesamowitymi zwierzętami są koty domowe i dzikie. Tłusty czwartek stał się okazją do zapoznania się z „Legendą o Combrowym czwartku”, jednocześnie dowiedzieliśmy się,  jak i kiedy obchodzony jest ten dzień. Wówczas powstały nietypowe, bo kwadratowe i różnobarwne klockowe pączki . Młodsze dzieci bawiły się w zabawy konstrukcyjne, uczestniczyły w zajęciach kodowania, a starsi w wolnym czasie grali w  planszówki oraz gry ruchowe, które  cieszyły się dużą popularnością – ping pong i kręgle. Jeżeli pogoda pozwoliła, to wychodziliśmy na plac zabaw  zaczerpnąć świeżego powietrza i pograć w piłkę nożną.