Pierwsza pomoc przedmedyczna – spotkanie z pielęgniarką

W świetlicy ruszył cykl spotkań z pielęgniarką szkolną, panią Ewą. Pierwsze zajęcia odbyły się 14 stycznia i dotyczyły przedmedycznej pierwszej pomocy. Na początku dowiedzieliśmy się co zawiera torba ratunkowa – znaleźliśmy tam bardzo ciekawe rzeczy. Zasadniczą częścią spotkania było omówienie i pokazanie udzielania pierwszej pomocy przy złamaniu kończyny górnej bądź dolnej, krwotoku z nosa oraz bandażowania. Następnie dzieci dobrały się w pary i już samodzielnie ćwiczyły na sobie unieruchomienie złamanej ręki chustą trójkątną, usztywnienie nogi w razie złamania oraz sposób ułożenia  w pozycji bezpiecznej. Bardzo podobała się również nauka bandażowania oraz zakładania opatrunków. Najważniejsze, że teraz już wiadomo, jak postępować podczas krwotoków z nosa. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad i bardzo chętnie brały udział w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przekazanie cennych wskazówek z zakresu udzielania pierwszej pomocy!