Wycieczka do Myśliborza

W dniu 8 września 2023 uczniowie klas szóstych naszej szkoły, pod opieką pań: Anity Mikielewicz, Teresy Rotter i Patrycji Tomali, uczestniczyli w wyjeździe  edukacyjnym do ośrodka CEEiK Salamandra w Myśliborzu. Była to nagroda za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym ,,Przyroda wokół nas”, którego opiekunem była pani Teresa Rotter.

Wyjazd miał charakter typowo warsztatowy. Uczniowie poznali mieszkańców rzeki świadczących o  czystości wody. Mieli również możliwość obserwacji ich pod mikroskopem.  W kolejnej części poznali zwierzęta występujące w Polsce, omówili ich miejsce zamieszkania i rolę jaką pełnią one w ekosystemie. Ostatnim etapem była produkcja mydła glicerynowego, które uczniowie zabrali do domu w formie pamiątki.

Sporządziła: Anita Mikielewicz, autorka zdjęć: Patrycja Tomala