Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

11 października i 13 października 2022 r. dzieci ze wszystkich klas pierwszych wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.  Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Dowiedziały się, czemu służą tabliczki przy roślinach
i skąd może pochodzić roślinność w ogrodzie botanicznym. Niewątpliwą atrakcją były najrozmaitsze dynie, zarówno jadalne, jak i te ozdobne. Spacerując alejkami Ogrodu dzieci podziwiały plener plastyczny z wykorzystaniem dyni o tematyce Mit i Legend.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu  „Równi w przyszłość” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.