“Był sobie ziemniak”

Dzieciom z klas 1- 3 jesień  minęła pod hasłem „  Realizujemy  projekt  szkolny – Był sobie ziemniak”

Klasy pierwsze poznały wartości zdrowotne ziemniaków, ilustrowały określenia ziemniaków w różnych językach świata.

Klasy drugie poznały budowę ziemniaka , cykl rozwojowy rośliny oraz stworzyły ziemniaczaną księgę przepisów.

Klasy trzecie gromadziły wiedzę o historii ziemniaka, tworzyły wiersze  i „ziemniaczane”  rymowanki. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu.

Zwieńczeniem projektu  były liczne wycieczki  do Chwalimierza, gdzie obchodzono „Święto Pieczonego  Ziemniaka”. Oprócz wykopków, które były dla dzieci sporą niespodzianką („To ziemniaki nie biorą się z warzywniaka?” ),  dzieci świetnie integrowały się ze sobą, bawiły się i smakowały  pieczone  ziemniaczki.

Autor projektu: Anna Skoropada,

Współpraca:  Ewa Zajączkowska i wychowawcy klas 1-3