Grudzień w “Świetlicy pod dębem”

Grudzień to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, zwłaszcza dla dzieci spędzających czas na świetlicy szkolnej. Podczas tych kilku tygodni nie brakowało wspaniałych atrakcji, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.
Jednym z pierwszych ważnych wydarzeń było oczywiście ubieranie choinki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały ozdoby i łańcuchy, które następnie wisiały na drzewku, dodając mu jeszcze więcej blasku i uroku. W grudniu, jak co roku, odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem, oczywiście pełne zadań i niespodzianek oraz owocowo – pierniczkowych prezentów. Również w grudniu odbyły się warsztaty w Castoramie – Majsterkowo, w których uczestniczyły dzieci z klas 2. Nie mogło również zabraknąć odliczania dni do świąt. Każdego dnia dzieci z niecierpliwością spoglądały na naszą świąteczną gazetkę, na której codziennie widniała coraz mniejsza liczba, zapowiadająca zbliżające się Boże Narodzenie. Oprócz tego, dzieci zajmowały się różnego rodzaju pracami plastycznymi i kreatywnymi. Z wielkim zapałem malowały świąteczne plakaty oraz kolorowanki. Tworzyły mikołajki, anioły z włóczki, choinki z płatków kosmetycznych, papierowe gwiazdy i śnieżynki oraz ozdoby , które zostały sprzedane na kiermaszu świątecznym. Kiedy za oknem pojawił się śnieg, dzieci z radością bawiły się na podwórku, rzucając się śnieżkami i lepiąc bałwana. Oglądaliśmy również filmy świąteczne oraz śpiewaliśmy kolędy, wprowadzając w szkolnych murach niepowtarzalny klimat świąteczny.
Ten miesiąc z pewnością zapadł wszystkim głęboko w pamięci. Mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam wszystkim jeszcze więcej wspaniałej zabawy.

Katarzyna Sawicka