Młodzież z klas 4-8 w Centrum Nauki Kopernik

21 kwietnia uczniowie klas 4-8 pojechali do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd zorganizowano dla osób, które uczestniczyły w projekcie ,,Równi w przyszłość”. Młodzież wraz z opiekunkami – p. Teresą Rotter, Małgorzata Pinkowską, Olgą Olkowską oraz Agnieszką Widzińską – miała zajęcia w Planetarium, gdzie wraz z prowadzącymi wyruszyli na poszukiwania śladów życia w kosmosie, przemierzyli Układ Słoneczny, zbadali Rów Mariański, a nawet dno głębokiego oceanu Europy oraz jednego z księżyców Jowisza. Ponadto, za pośrednictwem wielu wystaw, uczniowie mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, które potwierdzały teorię zdobytą na lekcjach przyrody, chemii, fizyki i matematyki. Niezwykle ciekawe było spotkanie oraz rozmowa z humanoidalnym Robotem Kopernik, który posiada sztuczną inteligencję.

Notatkę i zdjęcia opracowały: Teresa Rotter, Małgorzata Pinkowska, Olga Olkowska, Agnieszka Widzińska