Październik w świetlicy

Następny miesiąc roku szkolnego, październik, był typowy dla jesieni. Było trochę deszczu i trochę słonecznej pogody. W związku z tym, w niektóre dni, mogliśmy spędzać czas na boisku szkolnym. Biegaliśmy za piłką, budowaliśmy domki z patyczków i liści dla znalezionych robaczków oraz bawiliśmy się   z kolegami w wymyślone przez nas zabawy. Podczas deszczu też nie było nudy, bo mieliśmy w planie m.in. zajęcia o zwierzętach – były rozmowy nt. naszych domowych pupili, filmy dotyczące dzikich zwierząt oraz różne ciekawostki. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowaliśmy piękne laurki z życzeniami, którymi chcieliśmy podziękować wszystkim pracownikom szkoły za ich oddanie. Prace plastyczne spowodowały, iż słoneczna jesień zagościła w naszej świetlicy, a namalowane kolorowe liście oraz jesienne drzewa rozweseliły naszą salę. 21 października obchodziliśmy Dzień Bez Skarpet. W tym dniu projektowaliśmy skarpety, które chcielibyśmy nosić na co dzień. Październik, to także Miesiąc Bibliotek Szkolnych, dlatego wspólnie ułożyliśmy listę książek, po które warto sięgnąć, a pomocą podczas ich czytania była zakładka wykonana metodą orgiami. Dzięki filmom, dowiedzieliśmy się również jak drukowano książki dawniej a jak dziś. Nie zawsze pogoda sprzyjała nam, dlatego w deszczowe i chłodne dni pan Maciej zachęcał nas do wspólnych ćwiczeń. Dużą popularnością cały czas cieszą się zawody w najdłuższym skakaniu na skakance, w których biorą udział dziewczynki oraz chłopcy – obecny rekord należy do Oli Ł. z kl. 2b (441 skoków).

Zaplanowane na 27 października zajęcia, z psami poszukującymi i ich opiekunami, musieliśmy odwołać ze względów epidemicznych. Mamy jednak nadzieję, iż sytuacja na tyle ulegnie poprawie, że będą mogły  odbyć się jeszcze w tym  roku szkolnym.