Spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim – autorem książek pt. „Przyrodyjki”, „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”.

17 marca 2023r. odwiedził naszą szkołę Pan Marcin Kostrzyński, który z wykształcenia jest leśnikiem, prowadzi również kanał na YouTube “Marcin z Lasu”.
Sam o sobie mówi, że jest przyrodnikiem od urodzenia. Od zawsze fascynowały go zwierzęta i prawa przyrody, marzył o robieniu filmów przyrodniczych. Zaczął od felietonów, reportaży. Z czasem zaczęły powstawać programy dla dzieci i starszej widowni, a wreszcie – prawdziwe filmy dokumentalne o przyrodzie. Tworzy unikalne materiały video o polskiej przyrodzie. Pracował również z kamerą w Ameryce Południowej.
Ratuje i dokarmia zwierzęta poturbowane przez myśliwych. Wokół swojego domu stworzył dla nich bezpieczne miejsce . Uratował między innymi wilki poszkodowane      w wypadkach komunikacyjnych i dziki osierocone przez matkę zabitą przez myśliwych.  Opowiadał naszym uczniom, w charakterystyczny tylko dla siebie sposób, o liskach, dzikach, wilkach, a nawet o anakondzie.

Organizatorzy spotkania: biblioteka i świetlica