Styczeń w “Świetlicy pod dębem”

Przed samymi świętami, niestety straciliśmy symbol naszej świetlicy. Przepiękny dąb, który rósł obok świetlicowego pawilonu od kiedy pamiętamy… na pewno ponad 100 lat, został ścięty. W tym miejscu powstanie nowe skrzydło naszej szkoły.

Nowy rok to nowe nadzieje, nowe plany i wyzwania. Tanecznym krokiem przywitaliśmy kolejny rok w świetlicy szkolnej. Przy wtórze karnawałowych rytmów tańcom nie było końca. Trwająca ciągle świąteczna atmosfera sprawiła, że kontynuowaliśmy zimowe czytanie przy choince. Każdego dnia odbywały się zajęcia plastyczne ilustrujące bieżące wydarzenia, realizowano indywidualne projekty edukacyjne oraz spotkania filmowe. W przeddzień zimowych ferii dyskutowaliśmy o sposobach spędzania wolnego czasu              i bezpieczeństwie w czasie wypoczynku. Nie zapomnieliśmy również o naszych dziadkach. U schyłku miesiąca rozpoczęliśmy II semestr.

Stanisław Leśniewicz