Wrzesień w świetlicy

Mieliśmy bardzo intensywny początek roku szkolnego z grupą kl.1a i kl.1b. Wspominaliśmy razem czas wakacji i rozmawialiśmy o podróżach. Zintegrowaliśmy się przez liczne zabawy zapoznawcze oraz gry sportowe. Mogliśmy wykorzystać wspaniałą letnią pogodę, często przebywając na  placu zabaw i boisku szkolnym. Dużym przeżyciem dla wszystkich pierwszaków, było pasowanie na ucznia i otrzymanie medali z okazji tego dnia.

Od początku roku, w świetlicy odbywały się zajęcia sportowe na podwórku. Składały się na nie gry zespołowe: mini piłka nożna oraz mini koszykówka. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach  z elementami współzawodnictwa i rywalizacji. W ramach sytuacji związanej z pandemią, na zajęciach były kolorowanki dotyczące podziękowań pracownikom, którzy nieustannie pomagali nam w tym trudnym czasie. Dzieci również aktywnie wykorzystywały swoją wyobraźnię, budując z klocków różnego rodzaju budowle i przedmioty (powstawały m.in. rakiety, wieże itp.).

Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach roku szkolnego, mimo wszystkich obostrzeń,  będziemy mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach, takich jak: spotkania z interesującymi ludźmi, konkursy, imprezy, zajęcia plastyczne oraz spotkania z ciekawą książką.