Życzliwość i dobre słowo – to nasze motto

W dniu 21 listopada 2023 roku w naszej szkole z radością uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Życzliwości i Pozdrowień. To inicjatywa, która miała na celu budowanie pozytywnych relacji między uczniami, nauczycielami oraz całym personelem szkoły.

Podczas tego szczególnego dnia cała społeczność szkolna obdarowywała się uściskami, uśmiechami, pozdrowieniami i miłymi słowami. Atmosfera w szkole była napełniona ciepłem i życzliwością, a uczniowie mieli okazję do wyrażenia swojego szacunku wobec innych poprzez proste gesty dobroci.

W klasach młodszych odbyły się specjalne zajęcia, podczas których rozmawialiśmy o znaczeniu uprzejmości, szacunku i wzajemnego wsparcia. Poprzez edukacyjne aktywności, dzieci zdobywały wiedzę na temat tego, jak małe gesty życzliwości mogą wpływać pozytywnie na relacje z innymi.

Pragniemy, aby idea życzliwości towarzyszyła nam nie tylko podczas wyjątkowych okazji, ale stała się integralną częścią naszego codziennego życia. Pamiętajmy, bądźmy życzliwi nie tylko od święta, ale każdego dnia, tworząc tym samym pozytywną atmosferę w naszej szkolnej społeczności.

Agata Raszewska