Projekt edukacyjny “Emocja”

W lutym uczniowie z klasy 1c i 1d, uczęszczający do świetlicy szkolnej ukończyli II i III moduł projektu. Podczas realizacji II modułu „Wyobraźnia”, dzieci wysłuchały opowiadania „Żółty balonik”, następnie próbowały odgadnąć co może znajdować się w magicznym pudełku. Rozmawialiśmy o wyobraźni interpretując obrazki oraz wspólnie stworzyliśmy „Drzewko Wyobraźni”. Realizację III modułu „ Moc słów”, rozpoczęliśmy od miłych słów dla każdego z nas. Następnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne i zapoznaliśmy się z opowiadaniem pt. „Bajka o ciepłym i puchatym”. Dzieci dzieliły się ze sobą ciepłym i puchatym, a także zimnym i kolczastym. Było wiele rozmów o tym, jak słowa mogą wpływać na atmosferę w klasie, na relacje z innymi osobami. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są słowa, które wypowiadamy; mogą sprawić radość, ale także mogą kogoś zranić, czy też  skrzywdzić drugą osobę. Powstało Drzewko Dobrych Słów. Już widać, że po zajęciach dzieci zaczynają dostrzegać jak ważne są słowa, które wypowiadamy.