Spotkanie z psami ratownikami

Dzień 9.11.22 był dniem szczególnym ponieważ, odwiedzili nas specjalni  goście – psy ratownicze, które pomagają szukać zaginionych osób. Długo czekaliśmy na ich wizytę, ale udało się.  Do naszej szkoły przyjechały 4 psy: Linux – pies rasy border colli (najstarszy z psów), Debian – pies rasy border colli będący  czynnym ratownikiem  – to on razem z opiekunem demonstrował swoje umiejętności, Software – młody pies rasy owczarek australijski – w trakcie szkolenia oraz najmłodszy Tito – pies rasy labrador. Opiekunowie psów bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej pracy  z czworonogami. Dowiedzieliśmy się, że nie każdy pies może zostać ratownikiem, ponieważ  zależy to od rasy i jego charakteru. Szkolenie takiego psa trwa bardzo długo i składa się z etapów: po ok. 12 miesiącach trzeba zdać egzamin wstępny. Później odbywa się dalsze , już bardziej zaawansowane szkolenie i ponowny egzamin. Takie psy muszą być bardzo posłuszne i reagować na każdy gest swojego przewodnika co zobaczyliśmy podczas pokazu. Spotkanie z tymi psami było niesamowitym przeżyciem a ich umiejętności, którymi chwalili się opiekunowie wzbudzały  u nas szczery podziw. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.